Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motýlí masáže // Michaela Klementová

Středa 2. května 2018, 14:00 - 16:30, Ekocentrum Paleta, Štolbova 2874, Pardubice
Vstupné: 450 Kč

Hlásit se můžete on-line ZDE.

Motýlí masáže z cyklu Cestou jemného doteku
- učí maminky naladit se na své miminko
- ukáží rodičům, jak zvýšit citlivost svých dlaní
- seznámí maminky s jemnými dotyky, kterými budou číst tělíčko svého děťátka
- představí účastníkům květové esence, které jsou vyrobeny a certifikovány v ČR přímo pro novorozeneckou pokožku
- naučí maminky (a tatínky) sestavu léčivých doteků motýlích masáží, které uvolňují napětí a rozpouští hluboko uložené bloky v tělíčku miminka

Michaela Klementová
Je maminkou dvou dětí a certifikovanou lektorkou originální metody HypnoPorod (HypnoBirthing® by Marie Mongan, USA), kterou přinesla k nám do ČR. Absolvovala kurz pro duly u Michela Odenta v Londýně. Má diplom Montessori pedagogiky pro předškolní děti, který si doplnila studiem Montessori pro děti 0 – 3roky.
Nyní vede předporodní kurzy HypnoPorod®, praktikuje motýlí masáže miminek a poskytuje osobní konzultace zaměřené na zpracování strachů a obav z porodu. Jejími životními učiteli jsou vlastní děti, Marie Mongan, Michel Odent, Naomi Aldort, Jiřina Prekopová, Jared Finkelstein a další.

Motýlí masáže
Podle francouzského porodníka Fredericka Leboyera novorozené miminko očekává, že bude osloveno jeho vlastním jazykem, který tu byl dříve než slova. Tímto jazykem je jazyk lásky. Není to řeč, ale dotyk. A jsou to dlaně rodičů, které promlouvají a těla miminek naslouchají a rozumějí.

Motýlí masáže jsou velmi jemné a lehké dotyky, které děťátkům pomáhají uvolňovat hluboké napětí svalů a odstranit možné poporodní blokády. Způsobená tenze je důsledkem zvýšené hladiny katecholaminů, jež si tělíčko miminka vytvářelo během průchodu porodními cestami.

Tato metoda vychází z průkopnické terapeutické praxe rakouské pediatričky MUDr. Evy Reich, která praktikovala bioenergetickou masáž u nedonošených miminek a dětí, jež prošly velmi náročným porodem. Její masáže „jemné doteky motýlích křídel“ předčasně narozeným často zachraňovaly životy.

Motýlí masáže jsou součástí konceptu Cestou jemného doteku a jejich cílem je stimulovat a podpořit poporodní adaptaci miminka a rozproudit životní energii v celém jeho tělíčku. U maminky podporují zvýšení tvorby důležitých hormonů, které mají blahodárný vliv na kojení a celkově na snadnější navázání pouta s děťátkem a jeho potřebami.